Kurulum Yardımı  
Adım 1) İlk olarak Tools / Araçlar Menüsünden Accounts / Hesaplar seçeneğine giriyoruz.
Adım 2) Açılan Pencere'den sağ üst kısımdaki Add / Ekle seçeneğiniz seçiyoruz.
Adım 3) Bu seçenekte en üstteki opsiyon olan E-Mail Account / E-Posta Hesabı seçeneğini seçerek Next / İleri butonuna basıyoruz.
Adım 4) Bu pencerede Adınızı ve Soyadınızı ilgili kutucuğa yazınız ve
Next / İleri butonuna basınız.
Adım 5) Yeni gelen penceremizde kurmak istediğimiz mail adresini sormaktadır. Kurulumunu yaptığımız mail adresini bu bölüme giriniz ve tekrar Next / İleri butonuna basınız.
Adım 6) Artık mail kurulumumuzun sonlarına geliyoruz. Üstteki seçmeli menüden POP3 'ü seçiyoruz.
Soldaki resimde örnek olarak ahmet@superoyuncu.com diye bir mail kurduğumuzu farz ettik. Bu durumda soldaki resimde görüldüğü gibi Gelen Sunucu / Incoming Mail ayarı ve Outgoing E-Mail Server / Giden Sunucu "mail.superoyuncu.com" olmalıdır.
Kurmak istediğiniz emailin alan adı ne ise ( mail.alanadiniz.com ) şeklinde her iki kutucuğa da giriş yapmalısınız.

Aynı bu pencerede alttaki Outgoing Server requires uthentication / Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneğinin de tikli olması gerekmektedir.
Adım 7) Son ayar penceremize geldik.
Bu pencerede kurmak istediğiniz mail adresinizi kullanıcı adı olarak yazınız. Alt kutucuğa şifrenizi de yazarak Next / İleri butonu ile ayar ekranı bitiş penceresine geçiniz.
Adım 8) Tebrikler, tüm ayarları yukarıdaki şekilde yaptı iseniz mailiniz kurulmuş ve çalışmaya hazırdır.

Yukarı Dön

 
  2008 - Görsel Sanatlar Internet Teknolojileri ve Reklamcılık Ltd. Şti                                                                                                               APRO IT Group